اول ذی الحجه

ساخت وبلاگ
چکیده : سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا اولین روز از ماه حج و قربانی مصادف با سالروز پیوند آسمانی و از... با عنوان : اول ذی الحجه بخوانید :

سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا

روز ازدواج ، روز ازدواج علی و فاطمه
اولین روز از ماه حج و قربانی مصادف با سالروز پیوند آسمانی و ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است. آیاتی در قرآن وجود دارد که بر این اتفاق بزرگ تاریخ اسلام دلالت می کنند.
 

سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)

اولین روز از ماه ذی الحجه که دارای دو عید مبارک قربان و غدیر نیز است سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام می باشد که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ می باشد.در این روز فرخنده، حضرت علی (ع) با برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، والاترین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت. برکت ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا، عمری به گستردگی آفتاب دارد، هم‏چنان که یاد و نام آن در تاریخ برای همیشه ماندگار شد.

روز ازدواج

 

نخستین روز از آخرین ماه قمری، سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است و روزی مبارک برای همه نوگامانی است که دل به زندگی فاطمی داده ‏اند تا شادی خود را با خاطره همیشه روشن آن روز مبارک، پیوند زنند. ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه (س) به فرمان خداوند، از امتیازاتی است که رسول اکرم (ص) بر آن مباهات می کردند. در این پیوند پر میمنت، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.

 فاطمه زهرا (س) دختر پیغمبر اکرم (ص) و از دوشیزگان ممتاز عصر خویش بود. پدر و مادرش از اصیل ترین و شریف ترین خانواده های قریش بودند. از حیث جمال ظاهری و کمالات معنوی و اخلاقی از پدر و مادر شریفش ارث می برد و به عالی ترین کمالات انسانی آراسته بود. 

Image result for ‫سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه‬‎
اول ذی الحجه,اول ذي الحجه,اول ذي الحجه 2014,اول ذي الحجه 2013,اول ذي الحجه ٢٠١٤,اول ذي الحجه 1435,اول ذي الحجه ٢٠١٣,اول ذي الحجة السعودية,أول ذي الحجة 1434,اول ذي الحجة 2015,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : چهارشنبه 17 شهريور 1395 ساعت: 3:36