سی و سومین نشست تخصصی کتاب‌خوان کشور | بلاگ

سی و سومین نشست تخصصی کتاب‌خوان کشور

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سی و سومین نشست تخصصی کتابخوانان کشور به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر با موضوع بررسی شخصیت حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) و با حضور اساتید نخبه حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر برگزار شد.
در این نشست کتاب‌های: "تمام نهج البلاغه"، "اشراق غدیر"، "اسرار غدیر"، "سیری در نهج البلاغه" و "فروغ ولایت" توسط اساتید حوزه و دانشگاه معرفی و در پایان از کتاب‌خوانان تقدیر به عمل آمد.
خلاصه کتاب‌های معرفی شده به شرح زیر است:
«تمام نهج البلاغه» / نویسنده: سید صادق موسوی / ارائه کننده: حسین امیری(ریاست دانشگاه آزاد واحد سامن و مدرس دانشگاه)
کتاب «تمام نهج البلاغه» که در آن فهرستی از مهم‌ترین مصادر کتاب، حدود 770 منبع روایی معرفی و سپس خطبه‌های حضرت علی(علیه السلام) ذکر شده، به زبان عربی در 7 جلد نوشته شده و مجموعه‌ای از خطبه‌ها، نامه‌ها و کلمات قصار حضرت علی(علیه السلام) را از نظر سندی و روایی بررسی می‌کند.
«اشراق غدیر» / نویسنده: محمد علی انصاری / ارائه کننده: فروزان کردیوند (مسئول امور فرهنگی دانشگاه علوم قرآنی و مدرس)
این کتاب در 9 فصل تدوین شده که می‌توان از جمله آنها به کمال فضیلت، اشراق غدیر، تجلی امامت در غدیر، ولی و ولایت، وصایت و خلافت در پرتو غدیر، جلوه‌های تابناک غدیر، غدیر عیار جانشینی و خلافت، تحریف وتحریف‌گران غدیر در منظر تاریخ و غدیر میثاق نبوت و وصایت، اشاره کرد.
«اسرار غدیر» / نویسنده: محمد باقر انصاری / ارائه کننده: حجه الاسلام محمدرضا محمدی پیام(معاونت دانشگاه علوم قرآنی و مدرس )
این کتاب گزارشی کامل و جامع است از واقعه غدیر و مجموعه وقایعی که در غدیر خم و قبل و بعد از آن به وقوع پیوسته است و تمام مسائل مربوط به غدیر به صورتی کاملا مستند، طبق آیات قرآنی، احادیث متواتر و منابع شیعه و سنی مورد بررسی قرار گرفته است.
«فروغ ولایت» / نویسنده:جعفر سبحانی تبریزی / ارائه کننده: حجه الاسلام حسین مقدس(مدرس حوزه و دانشگاه)
سی و سومین جشنواره فیلم فجر,سی و سومین گردهمایی علوم زمین,سی و دومین جشنواره تئاتر فجر,سی و دومین المپیاد ریاضی,سی و دومین همایش زمین شناسی,سی و سومین جشنواره,سی و سومین فیلم فجر,سی و دومین همایش ملی علوم زمین,سی و سومین علوم زمین,سی و سومین دوره مسابقات اوقاف,...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 31 شهريور 1395 ساعت: 7:15